O NASZEJ SZKOLE

IMG_0784.PNG

Taniec jest dla nas ważny. Jeszcze ważniejsi jednak są dla nas ludzie, których uczymy tańczyć. Czy to małe dziecko, czy para przed ślubem staramy się uczyć tak, by wydobyć z każdej osoby pełnię jego potencjału.

Nie uczymy każdego rodzaju tańca. Skupiamy się na tym, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy i co przynosi nam największą radość.

Jest to nauka dzieci, par przed ślubem oraz nauka tańców przydatnych na zabawy i imprezy taneczne.

Jeśli któreś z powyższych dotyczy Ciebie, możesz być pewien, że w Szkole Tańca BOGDAN otrzymasz najlepszą jakość nauki. Wejdź w zakładkę "Czego uczymy?' i poznaj szczegóły. Ale wcześniej, jeśli masz jeszcze chwilę, przeczytaj o naszej historii.

Niemal 40 lat temu Pani Mariola Bogdan założyła w Kaliszu jedną z pierwszych w Polsce Szkół Tańca. Jej nauczycielem był pierwszy i największy autorytet taneczny w naszym kraju, prof. Marian Wieczysty.

Pamiętam, gdy jako małe dziecko, mama zabierała mnie na salę taneczną. Siadałem pod fortepianem i wchłaniałem całym sobą piękne dźwięki i obrazy przewijające się przed moimi oczami."- wspomina syn Pani Marioli, obecny właściciel Szkoły, Przemysław Bogdan.

Przez lata wychowankowie Szkoły zdobywali czołowe miejsca na turniejach i festiwalach tanecznych w kraju i za granicą. Jednymi z najbardziej pamiętnych były Międzynarodowe Festiwale w Koninie, gdzie w 1986 i 1987 roku Szkoła zdobyła kolejno Srebrny a następnie Złoty Aplauz, pokonując najlepsze zespoły z całej Europy.

Dziś Szkoła Tańca BOGDAN działa w Kaliszu, Ostrowie Wlkp. i Turku łącząc tradycyjne wartości rodzinne z nowoczesnym, indywidualnym podejściem do swoich klientów. Niesie w kolejne pokolenie kultowe zdanie prof. Wieczystego, że: „Tańczyć może każdy!“