Artykuł: Pierwszy taniec- najczęściej zadawane pytanie

Rozpoczął się prawdziwy „sezon” przygotowania do tzw. Pierwszego Tańca, czyli występu tanecznego (bo tak trzeba to nazwać) młodej pary przed gośćmi weselnymi podczas uroczystości weselnej. Jakie są najczęściej zadawane pytania w tej dziedzinie?

Pierwsze  miejsce zajęło następujące pytanie:

Jak wiele lekcji( ile czasu) potrzeba, by nauczyć się ładnie wyglądającej i prostej choreografii?

Statystycznie większości par wystarczają trzy, cztery lekcje, pod warunkiem, że pomiędzy nimi znajdzie się chwila czasu, by powtórzyć wraz z partnerem poznane kroki. W przypadkach szczególnie wymagającej choreografii maksymalnie dwie lekcje więcej. Jeśli choreografia jest zbyt trudna by ją opanować na sześciu lekcjach, naszym zdaniem należy ją „uprościć”. Nie polecamy zbyt trudnych choreografii ze względu na ślubny strój, często utrudniający wykonanie bardziej wymagających figur, oraz nieprzewidywalne oddziaływanie stresu gdy para znajdzie się sama na parkiecie. Pierwszy taniec nie powinien być przeżyciem stresującym, lecz przyjemnym. Jeśli układ jest zbyt trudny, stres będzie niestety widoczny podczas tańca i może udzielić się gościom, a tego nikt by nie chciał. Nie jest to, naszym zdaniem, ryzyko warte podjęcia. Dlatego układy, które proponujemy są możliwe do opanowania dla par, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z tańcem: są nieskomplikowane, ale ładne, wyglądają naturalnie, a wspomnienie po pierwszym tańcu jest bardzo przyjemne, zarówno dla pary młodej jak i ich gości. W następnym artykule odpowiemy na drugie, najczęściej zadawane pytanie, czyli ” jak wcześnie przed ślubem należy wybrać się na lekcje”. Zapraszamy do przeczytania opinii szczęśliwych par młodych o lekcjach z nami, w dziale OPINIE.

Jeśli chcesz umówić się na lekcję, napisz do nas na biuro@szkolatanca-bogdan.pl lub zadzwoń 608 402 039